arrow_upward arrow_upward

Sanal Ofis ve Şirket Kuruluşu

sanal ofis ve şirket kuruluşu
Sanal Ofis ve Şirket Kuruluşu

Sanal Ofis, gelişen teknolojinin kişisel hayatlarımıza etkisinden daha fazlası ticari hayatı etkiledi ve çalışma hayatı da bununla birlikte değişti ve özgürleşti.

Artık çoğu girişimcinin ofis adresi …. sokak…. mahallesi değil. Mail adresi, web sitesi, telefon numarası oldu. Bu değişimle beraber dünyada bu şekilde çalışan insanlara kolaylık sağlamak için sanal ofis ya da hazır ofis şeklinde hizmetler sunulmaya başlandı.

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde de bu şekilde hizmetler verilmeye başladılar. Peki Sanal Ofis ya da Hazır Ofis olarak sunulan bu hizmetlerin yasal boyutu, devlet dairelerinin ve bankaların bu duruma bakışı girişimcilerin bu hızına yetişebildi mi? Sanal Ofis ya da Hazır Ofis de şirket kurmanın artıları ve eksileri nelerdir yazımızda bu konuda açıklamalar yapmaya çalıcağız.

Vergi Dairesi ve Sanal Ofis

Vergi daireleri Sanal Ofis & Hazır ofis şirket kuruluşu konusunda bugüne kadar bir sorun yaşatmadı. Açılış yoklaması sırasında işyeri bilgisi olarak e işyeri olarak tutanağa bilgi düşüyorlar.

Bankalar ve Sanal Ofis

Bankalar sanal ofis firmalarına çok sıcak yaklaşmıyorlar, hesap açılışları konusunda sorun yaşanmasa bile pos cihazı konusunda sanal ofis negatif bir izlenim uyandırıyor bankalar için.

SSK ve Sanal Ofis

SSK konusunda sanal ofis adresinden sadece adres kiralaması yaptıysanız sigortalı personel çalıştırma konusunda bazı problemler yaşanabiliyor. Bunun için sigortalı personellerinizle evden çalışma sözleşmesi yapmanızda fayda var.

Sanal Ofis Şirket Kuruluşu

Kuruluş sırasında diğer kuruluşlardan bir farkı bulunmamaktadır. Sadece kira damga vergisi ödemesi sırasında Sanal Ofis Kira Damga Vergisi: 1.000 ( Aylık Kira ) x 12 = 12.000 x 9,48/1000 = 113,76 TL şeklinde hesaplama yapılması gerekmektedir. 

Sanal Ofis ve Şirket Kurmak konusunda hizmet talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

a

Elevate what you can expect from your business and create your site with Ideahub today.

aa

Contact us
Lorem ipsum dolor sit ideahub@elated.com +399/ 625 36 3695
Potsdamer Platz 9797